Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Оглядач вагонів. Оглядач-ремонтник вагонів.

13 травня 2014 - Адміністратор

Однією з почесних професій є професія залізничника, зокрема оглядача-ремонтника вагонів. Скільки існує в світі залізниця, стільки ж існує і професія оглядача вагонів.

Людина щаслива тоді, коли вибрана професія приносить радість. Любов до професії допомагає людині багато чого досягти в житті, стати справжнім спеціалістом. Професія оглядача-ремонтника вагонів є однією із найвідповідальніших на залізниці. Ця нелегка праця, спрямована на забезпечення безпеки руху поїздів, перевезення вантажів та своєчасне прибуття пасажирів до зазначеного місця. Вона має гідне матеріальне забезпечення – заробітну плату від 5000 грн.

 Характер роботи

Утримання вантажних і пасажирських вагонів у справному стані, що забезпечує безперебійну роботу, безпеку руху, охорону праці; технічне обслуговування та усунення несправностей у вагонах на пунктах технічного обслуговування, що розміщені на станціях навантаження і вивантаження вантажів, дільничних станціях; здійснення робіт з підготовки вагонів до перевезень.

Умови роботи

Робота в депо, пункти технічного огляду, під’їзні колії на промислових підприємствах.

   

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:

будову вагонів та правила технічної експлуатації;

правила технічного обслуговування і строки планових видів ремонту вагонів;

правила і технологію безвідчіпного ремонту вагонів;

правила, інструкції та вказівки з питань збереження вагонного парку;

правила оформлення технічної документації; поїзні сигнали й порядок огородження поїздів; шаблони, які застосовуються;

вимірювальний інструмент і правила користування ним;

порядок позначення хвоста поїзда.

 

Повинен уміти:

Технічно обслуговувати вагони з пролазкою для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів або збереженню рухомого складу та вантажів, які перевозяться.

Визначати дефекти у ходових частинах, кузові, вузлах та деталях вагонів за допомогою вимірювальних інструментів і за зовнішнім виглядом.

Здійснювати заходи із забезпечення збереження вантажних вагонів, запобігати пошкодженню їх при маневрових роботах і вантажно-розвантажувальних операціях.

Оформляти технічну документацію на пошкоджений вагон.

Умовно розмічати вагони, які підлягають ремонту з відчепленням від поїздів, і оформляти повідомлення про їх несправності.

Наносити крейдяні помітки про несправності, які підлягають усуненню без відчеплення вагонів від поїздів.

Визначати обсяги ремонтних робіт на вагонах.

Здійснювати здавання вагонів після їх обслуговування та ремонту.

Огороджувати поїзди під час ремонту.

Навішувати і знімати сигнали для позначення хвоста поїзда.

Брати участь у роботах з усунення несправностей у вагонах.

 

Медичні обмеження

Професія протипоказана особам з розсіяною увагою, поганим зором та слухом, хворобами опорно-рухового апарату, емоційно не стійким людям.

 

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

Висока концентрація й обсяг уваги, високий рівень стійкості, переключення і розподіл уваги, добре розвинута координація рухів, гарна моторна пам’ять, розвинуте технічне мислення та дотик, гострий зір і точний окомір, гарний слух, обачність.

 

Під час навчання за спеціальністю оглядач вагонів, оглядач-ремонтник вагонів в ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» для набуття професійних навиків учні, після досягнення 18-річного віку, проходять виробничу практику в експлуатаційних депо Львівської залізниці. За проходження практики на підприємстві учні отримують заробітну плату.

Після завершення навчання і після працевлаштування в депо, три роки навчання в закладі зараховується в трудовий стаж, а це – додатково до окладу нараховується вислуга 7% з першого робочого дня. Також щомісячно виплачується премія 20% від окладу, нараховується додатково заробітна плата за роботу у вечірній час – 20%, та в нічний час –  40%. Додатково виплачується надбавка до заробітної плати за шкідливі умови праці – 12%.

Працюючи на залізниці ви будете забезпечені медичним страхуванням, матеріальною допомогою на оздоровлення під час щорічної відпустки від 30-70% від заробітної плати, безкоштовним проїзним квитком один раз в рік по Україні. Щомісячно виплачується матеріальна допомога 38 грн. для покращення харчування.

При прийомі на роботу учнів ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» виплачується середньомісячний заробіток («підйомні»), а для учнів, які закінчили заклад з відзнакою виплачується два середньомісячних оклади.

Робота оглядача, оглядача-ремонтника – це позмінна робота, що дає можливість як відпочити, так і займатися у вільний час додатковою роботою або улюбленою справою.