Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Провідник пасажирського вагона

13 травня 2014 - Адміністратор

         Є багато професій залізничного транспорту, серед яких почесне місце займає професія провідника пасажирських вагонів. Провідник пасажирських вагонів — це людина, яка не тільки супроводжує пасажирів під час слідування поїзда, але і готова надати допомогу в будь-яких складних ситуаціях.

        Разом з тим, він є повноцінним господарем вагона, в якому пасажири повинні відчувати себе як вдома. Тому повинні огородити від усяких несподіванок при посадці в вагон, в дорозі слідування і в кінці рейсу. Крім того, треба знати будову пасажирських вагонів з усім його обладнанням, забезпечувати правильну експлуатацію електрообладнання і опалення, вентиляції і установок кондиціювання повітря, пожежної сигналізації, циркуляційних насосів, кип'ятильників, систем сигналізації контролю нагріву букс та інших пристроїв вагона, а також зберігання внутрішнього обладнання та інвентарю.

        Після закінчення теоретичного навчання група провідників пасажирських вагонів проходить виробничу практику в пасажирському вагонному депо станції Ковель. Наші учні працюють на маршрутах Ковель — Москва, Ковель — Київ, Ковель — Сімферополь, Ковель -Одеса.

       Можна сказати, що робота провідника пасажирських вагонів — служіння людям. Головний обов'язок — обслуговувати пасажирів. Крім прекрасного знання своєї справи, вимагаються ще і високі моральні якості: свідомість, працелюбність не просто повага до людини, а вмілий підхід до пасажирів

       Вміння працювати з пасажирами — це риса психологічного характеру. В житті буває, що одні страждають серцевою недостатністю, тому що інші – браком сердечності. До всіх потрібно знайти той ключик, щоб виходячи з поїзда пасажир, посміхаючись, сказав: "Дякую, мені було приємно їхати з Вами, і я обов'язково ще прийду до Вас." Це найвища оцінка роботи провідника пасажирських вагонів.