Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Слюсар з ремонту рухомого складу.

13 травня 2014 - Адміністратор

        Слюсарні роботи – це обробка матеріалів, яка доповнює верстатну механічну обробку, або виготовлення виробів сполученням деталей, складанням машин і механізмів, а також їх регулювання. Слюсарні роботи виконуються за допомогою ручного чи механізованого слюсарного інструменту або на верстатах.

       Протягом багатьох років металеві вироби виготовляли вручну ковалі-ремісники. Пізніше з розвитком ковальського ремесла, появою різних пристроїв, удосконалення знарядь праці, застосування бронзи та заліза праця між ковалем-ремісником розділилася.

        Одні ковалі виконували грубі роботи, а другі – дрібніші та тонші предмети .

         У сучасному машинобудуванні роль слюсарних робіт надзвичайно велика: жодну машину, механізм чи прилад не можна скласти та відрегулювати без участі слюсаря.

      Слюсарні роботи застосовуються в різних видах виробництва. Тому слюсарів-універсалів поділяють за видами робіт: слюсарі — складачі – складають машини та механізми; слюсарі-ремонтники – здійснюють технічне обслуговування та ремонт машин і механізмів; слюсарі-інструментальники – забезпечують виробництво інструментами та пристроями; слюсарі з монтажу приладів – виконують установлення їх на місце підведення різних видів енергій.

       Слюсарні роботи різних видів об’єднує єдина технологія виконання операцій до яких належить розмічання, свердління, рубання, виправлення та згинання, обпилювання, нарізування різьби, клепання, розпилювання та припасування, притирання.

      Ручна слюсарна обробка менш продуктивна, ніж механічна і потребує більше фізичних зусиль робітника. Тому там, де не можлива ручна обробка, потрібно замінити механічною.