Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Столяр будівельний, тесляр.

13 травня 2014 - Адміністратор

         Історія нашого народу має вікові традиції застосування будівельних матеріалів в будівництві, архітектурі, в оформленні інтер'єрів, виготовленні меблів та інших побутових виробів. Якщо пригадати історію, то професія столяра – одна з самих старіших професій в будівельній сім’ї.Будівництво – одна із важливих галузей матеріального виробництва. Сучасний робітник будівельник повинен бути грамотний і достатньо ерудований, щоб вносити у свою працю все те нове, що несе із собою науково–технічний прогрес. Він повинен володіти широким технічним світоглядом, що дозволяє йому зрозуміти роль і місце своєї праці у суспільстві.

       Погляньмо довкола себе: двері, вікна, підлога, дах, перегородки, панелі, зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщень та багато іншого, пов’язаного з професією столярів і теслярів. Все-таки на даний час ця професія живе і розвивається, змінюються технології, обладнання, інструменти, вироби набувають сучасного, високотехнологічного вигляду. Тому і виникає потреба у висококваліфікованих спеціалістах, технологічно-грамотних з навиками роботи на сучасних станках, ручному та електроінструменті.

          Маючи справу з деревом, столяр повинен бути поінформований про його властивості і якості, знати його позитивні і негативні сторони.

       Ліцей готує спеціалістів не лише ручної обробки деревини, а й механізованої. На підприємствах на даний час використовуються високопродуктивні деревообробні верстати та інше спеціалізоване обладнання, напівавтоматичні та автоматичні лінії виробництва.

      Саме для цього в Здолбунівському ВПУ створені умови для навчання, проходження практики та оволодіння навиками і прийомами роботи на деревообробних верстатах, які виконуються сучасними електроінструментами, освоєння новітніх технологій з професії столяр, будівельний тесляр.