Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Майстерність, якій потрібно навчатись

10 січень 2018 - Адміністратор
Майстерність, якій потрібно навчатись

     Педагогічні читання – одна з традицій та невід’ємна частина методичної роботи училища.  Це форма науково-методичної роботи, колективного вивчення та обговорення актуальних науково-методичних проблем, висвітлення перспективного педагогічного досвіду, що сприяє розвитку фахової майстерності педагогів.

     Плідною та наполегливою була робота педагогічного колективу училища під час періоду зимових канікул. Згідно плану роботи педпрацівники ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» працювали над удосконаленням своєї професійної майстерності шляхом  активної участі у педагогічних читаннях.

     Розпочалось навчання педагогів з виступу методиста НМЦ ПТО  у Рівненській області Голубош Світлани Віталіївни, яка презентувала  тему  «Акмеологічна особистість XXI століття». В ході презентації Світлана Віталіївна підвищила рівень інформованості педагогів щодо педагогічно-психологічних аспектів акмеологічної діяльності, рольової позиції педагога в акме–закладі та особливостей професійної кар’єри і запропонувала взяти участь в реалізації проекту «Творчий альянс «Акме–центр» при НМЦ ПТО, що розпочинає свою діяльність з січня 2018 року. 

     Далі увагу присутніх було зосереджено на  темі «Ігрові технології як засіб підвищення пізнавальної діяльності учнів на уроках спецдисциплін», яку презентував голова методичної комісії залізничних дисциплін Іванов В.Л., зробивши акцент на корисних цікавих сайтах, які він використовує у підготовці до уроків.

     Шевцова С. В. презентувала  віртуальний екскурс на тему: «Видатні педагоги минулого і сучасності», зробивши порівняльний аналіз педагогічної діяльності. Світлана Вікторівна розповіла про інноваційні методи, прийоми та форми роботи на уроці видатних майстрів педагогічної справи, а також поділилася власними ідеями використання гаджетів на уроках англійської мови.

     Змістовним та актуальним був виступ викладача спецдисциплін будівельного профілю Аліксійчук М.І., яка презентувала тему: «Сучасний урок з погляду компетентного підходу у вивченні спецпредметів». Марія Іванівна розповіла про нові вимоги до структури, змісту уроку, до підготовки  та організації навчальної діяльності на уроці, надала практичні поради, як забезпечити ефективність уроку.

     Бойко Л. Г. поділилася опрацьованою темою «Використання технології розвитку критичного мислення при вивченні теми «Основи пожежної безпеки», в основу якої покладено трифазну структуру уроку з використанням відповідних кожному етапу прийомів і методів.

      5 січня психологом Якубчик В.Р. було проведено диспут з елементами тренінгового заняття  на тему: «Попередження торгівлі людьми». Викладачі та майстри виробничого навчання ознайомились з причинами, ознаками і наслідками торгівлі людьми,  переглянули документальний фільм «Життя на продаж», заснований на реальних життєвих ситуаціях, а також отримали інформаційні буклети по даній темі.

      9 січня свою роботу презентували вихователі гуртожитку. Шевченко Л. І та Ковтун А. О. розповіли про роботу в організації самопідготовки та дозвілля учнів, на  прикладі проведених виховних заходів  ознайомили педпрацівників з використанням ігрових технологій у своїй роботі.

       Слободянюк І. Ф.  зосередив увагу слухачів на безпеці руху на залізниці. Павлюк С. В., майстер виробничого навчання будівельного профілю,  продемонстрував презентацію «Будівництво тривалістю в століття», у якій розповів про  визначні та оригінальні споруди світу.   

     Такий змістовний та насичений ритм життя педагогів сприяє підвищенню професійної майстерності та спонукає до самовдосконалення, щоб відповідати вимогам часу. Адже, як говорив Макаренко А.С.: «Майстерність викладача не є якимось особливим мистецтвом, що вимагає таланту, це спеціальність, якій потрібно навчитися».