Вас вітає ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Помічник машиніста електровоза. Слюсар з ремонту рухомого складу.

4 липня 2016 - Адміністратор

    Залізниця - комплексне транспортне підприємство, що має всі технічні засоби для перевезення пасажирів і вантажів. Локомотив - від латинських слів "locus" - місце і "moteo" - тягну, тобто дослівно "тягну по місцю", по рейках. Ця назва була придумана Дж. Стефенсоном. Професія "машиніст" не така древня, як більшість інших, і пов'язана з появою залізниць. Хоча праобраз залізниці з'явився в стародавності. Це були рейкові (дерев'яні чи кам'яні) колії, по яких пересували важкі вантажі. У XVI столітті з'являються чавунні і сталеві рейки ("колесопроводи") для пересування різних візків, візків вагонеток. Тяга на цих прародительках залізниць була кінною чи людською.

   Є багато професій залізничного транспорту, серед яких почесне місце займає професія помічника машиніста електровоза.

 

 Домінуючі види діяльності:

 

 

керування вантажним, пасажирським потягом далекого прямування, приміського і місцевого зв'язку, спеціальним потягом; маневрові пересування; забезпечення правильного режиму роботи локомотива, причіпних вагонів і їхніх вузлів; контроль за сигналами, станом залізничної полотна і контактної мережі, забезпечення безпеки і дотримання графіка руху потягів; контроль за безпечною посадкою і висадкою пасажирів; інформування пасажирів про посадку, висадку і відправлення потяга; контроль за схоронністю і своєчасністю доставки вантажу і безпекою пасажирів у шляху проходження; прийняття негайних рішень у випадку застосування стоп-крана. 

 

 

  Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності:

 

 гарне здоров'я (відсутність серцевих захворювань і т.д.), швидкість реакції, швидкість і точність рухів, гарна координація рухів, емоційна стійкість, психічна стійкість (уміння переборювати вплив одноманітного ландшафту і рівного гудіння приладів тривалий час), концентрації, стійкості уваги, гострий зір, навички зорового сприйняття в процесі руху.