7 порад, як змінити своє життя на краще

23 ноября 2021 - Администратор
7 порад, як змінити своє життя на краще

Будь-яка людина прагне змінити своє життя до кращого. Проте одні роблять це, інші лишень планують. Годі чекати! Почніть прямо зараз, користуючись нашими порадами!

У природі людини закладне бажання покращити своє життя. Це прагнення не залежить від соціального статусу, успіхів та інших життєвих обставин. Воно притаманне і успішному підприємцю, і депресивному найманому робітнику, що животіє в бідності. Різниця між першими та другими полягає у тому, що перші не тільки бажають змін, а й роблять усе, щоб вони настали. Другі ж постійно відкладають і лише скаржаться. Здавалося б, усе просто: слід лише почати діяти. Але, як показує практика, насправді це чи не найскладніше. Якщо ви готові, вам не завадять наші поради. 

У яких сферах потрібно змінювати своє життя?

Відповідь на це питання очевидна: у тих сферах, якими ви не задоволені. Це може бути робота, стосунки з протилежною статтю, взаємини з друзями, брак цікавих подій у житті тощо. Здавалося б це очевидно, проте часто люди бувають упевненими, що, наприклад, у кар’єрі вони навряд чи можуть претендувати на щось краще і наводять купу причин: недостатня кваліфікація, замало досвіду, криза у країні і таке інше. Це хибне і вкрай шкідливе уявлення. Не існує ситуації, з якої неможливо було б знайти вихід і покращити своє становище. 

З чого почати?

Якщо ви бажаєте знати, як змінити своє життя на краще, ви вже почали. Як уже зазначалося, багато людей переконані, що покращень у власному житті годі чекати. Ви до них не належите, і це вже добре. А далі – найскладніше: бути рішучим і почати діяти. Одразу зазначимо, що шлях змін у кожного свій, універсальних карт тут немає. Проте наші поради допоможуть вам знайти вашу власну стежку.

Рано прокидайтеся кожен день

Здавалося б, до чого тут режим дня. Невже ранній підйом допоможе мені стати успішним і щасливим? Можливо ви будете здивовані, але це так. Існує два сценарії прокидання. Перший. Ви ставите будильник, намагаючись знайти певний компроміс: і поспати подовше, і на роботу встигнути. Коли будильник дзвонить, ви, буває, переставляєте його трошки уперед, щоб ще поспати. Нарешті, долаючи сонливість і лінь, прокидаєтесь. Другий. Ви налаштовуєте свій біологічний будильник так, щоб він спрацював трохи раніше, ніж вам треба, аби встигнути на роботу. Спробуйте: це дійсно працює, ви можете прокинутись вчасно без будь-яких пристроїв. Різниця у цих двох сценаріїв колосальна. У першому випадку ви встаєте під тиском обставин. У другому – добровільно і випереджаючи невідворотність. Така звичка допоможе вам змінити спосіб життя і в усіх справах йти на крок попереду, не чекаючи поки щось змусить вас діяти.

Відмовтеся від алкоголю, нікотину та інших наркотиків

Якщо ви не п’єте, не курите і не вживаєте наркотиків, просто пропустіть цей пункт. У іншому випадку, майте на увазі: для того, щоб повністю змінити своє життя, потрібний великий запас енергії. Так само, як для стрибка ви потребуєте докласти більше зусиль, ніж для ходьби. А алкоголь та інші наркотики забирають дуже багато фізичних і ментальних сил. Люди, які вживають сильнодійні речовини, а надто систематично, здатні у кращому випадку вирішувати поточні рутинні завдання. На те, щоб вийти на новий рівень існування у них просто немає енергії.

Засоби масової інформації та соцмережі – теж свого роду наркотик. Спробувати хоча б на деякий час відмовитися від них варто з декількох причин. Вони викликають залежність, що вже саме по собі погано. Вивчення стрічки новин поглинає не гірше за наркотичний тріп і забирає дуже багато часу – більше ніж треба щоб просто ознайомитися з дійсно важливою інформацією. Постійне відволікання на новини та пости друзів заважає сконцентруватися та утворює інформаційний шум – інформації надто багато, щоб її засвоїти, вона потрібна скоріше для розваги аніж для того, щоб дізнатися про щось дійсно корисне. І, хоча нам подобається «серфити», насправді це нам коштує великої кількості енергії, адже наш перцептивний апарат працює у режимі постійного перенавантаження. Сучасній людині важко не користуватися соцмережами та новинними порталами навіть один день. Але спробувати варто. Адже як кардинально змінити своє життя без зусиль?

Робіть те, що вас лякає

Боїтеся публічних виступів? Здригаєтеся від одного виду змій? Про холодний душ навіть думати страшно? Тоді знайдіть нагоду виступити перед хоча б маленькою аудиторією. Візьміть до рук вужа та спробуйте не знепритомніти, після миття у теплій ванні переборіть себе й облийтеся холодною водою. Такі маленькі перемоги над собою готують до великих звершень. Той, хто звик безстрашно приймати виклики, має гарні шанси почати жити на повну. І навпаки, якщо постійно уникати незручних і неприємних ситуацій, можна усе життя прожити, лише чекаючи на зміни. 

Подорожуйте

Подорожі – мабуть, найприємніший спосіб самовдосконалення. Постійна зміна обстановки налаштовує і на зміни у житті. І навпаки, люди, які сидять на одному місці, просто психологічно не готові мінятися, вони закриті для нових можливостей, тримаючись за старе. Поїздка у віддалену місцевість – це ефективне перезавантаження, яке дозволяє поглянути на звичне під іншим кутом. Не кажучи вже про те, що подорожі розширюють наш світогляд і насичують новими знаннями.

Займайтеся спортом і правильно харчуйтеся

Це, знову ж таки, необхідно, аби мати вдосталь енергії для змін. Регулярні заняття спортом із щоденним помірним навантаженням – одна з найважливіших складових здорового способу життя. Правильне харчування – інша, не менш важлива передумова. І це – не перебільшення. Коли ви починаєте правильно харчуватися, у певний момент у вас накопичиться певний надлишок енергії, який дозволить по-новому поглянути на своє життя. Відомі випадки, коли внаслідок правильної дієти люди починали не тільки краще себе почувати, а й навіть більш чітко усвідомлювати своє призначення. Отже, як не дивно, але зміна побутових звичок може призвести до того, що ви більш чітко усвідомите, як змінити своє життя в кращу сторону.

Уникайте негативного оточення

Навіть якщо ваше оточення не робить вам нічого відверто поганого, його слід уникати навіть якщо ви просто відчуваєте у ньому постійний дискомфорт. Ніхто не має права змусити вас спілкуватися з неприємними знайомими та навіть з негативно налаштованими колегами – знайдіть іншу роботу. Люди, з якими ви працюєте, – це дуже важливо. Найочевидніша причина уникати неприємних людей полягає просто в тому, що ви відчуваєте негативні емоції. Але вона не єдина. Недарма кажуть: з ким поведешся, того й наберешся. Ви самі можете непомітно для себе поступово перетворитися на вічно незадоволену роздратовану людину. І навпаки, змінивши оточення, ви можете не тільки позбавити себе неприємного спілкування, але й навіть змінити свій характер.

Усі ці поради можуть допомогти вам на шляху до нового життя. Проте головне тут – насправді захотіти щось змінити. Сподіваємося, у вас все вийде і ви згодом самі зможете поділитися досвідом з оточенням, розказати тим, хто цього потребує, як можна змінити своє життя на краще.

Copyrights ©2021 by ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"