Звіт директора

29 марта 2019 - Администратор

     

     У 2017-2018 навчальному році училище проводило підготовку робітничих кадрів за двома напрямками. Будівельного – 5 груп, з них всі групи інтегровані. Залізничного – 10 груп,  з них 5 груп інтегровані.

Впродовж 2017-2018 навчального року професійну освіту здобували 354 учнів.

З них:

·  На основі базової середньої освіти – 239 учнів;

·  На основі повної середньої освіти – 115 учнів.

 

Державне замовлення на 2017-2018 навчальний рік щодо прийому на навчання нового контингенту учнів в кількості 195 чоловік виконано на 85%.

Випуск 2018 року становить 178 учнів.  5 випускників отримають диплом з відзнакою, що становить 3 % від загальної кількості випускників. 

Прогнозовано підвищений розряд отримають 45 учнів, що становить 25%.

Складали ЗНО з української мови та літератури  – 93 учні.

На жаль, впродовж навчального року контингент зменшився  на 20 учнів: 11 —  залишили  навчання за власним бажанням через  сімейні обставини.

Продовж  навчального року продовжена практика зміцнення навчально-матеріальної бази училища. Усі навчальні кабінети наповнено сучасним методичним забезпеченням. Не має жодної професії по якій не оновилось комплексно-методичне забезпечення у відповідності до сучасних вимог та державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.

         Продовжується облаштування кабінетів, лабораторій, навчальних майстерень як в плані матеріально-технічного забезпечення так і естетичному оформлені, ведуться ремонтні роботи.

    В училищі продовжується удосконалення комп’ютеризації навчального процесу. У навчальних майстернях та кабінетах функціонують мультимедійні проектори, копіювальна техніка. Усі комп'ютери навчального закладу підключено до мережі «Internet».  На даний момент з 31-го навчального кабінету 30 оснащені комп'ютером, 29 — мультимедійним проектором.

 

Науково-методична робота в закладі спрямована на те, щоб викладачі закладу розвивали високу педагогічну культуру, широку ерудицію, володіли різними методами викладацької праці, тобто були високоосвічені, компетентні,  професіонали своєї справи.

Розвиток творчого потенціалу викладачів та майстрів виробничого навчання, що працюють у навчальному закладі, відбувається безперервно. Сприяє розвитку педагогічної майстерності колективу система методичної роботи, сконцентрованої навколо науково-методичної проблеми закладу. Педагогічний колектив упродовж  6-и років працював над науково-методичною проблемою: «Професійна компетентність педагога як необхідна умова підвищення ефективності навчально-виховного процесу». У цьому навчальному році колектив завершив роботу над проблемно-методичною темою, про проведену роботу щодо цього доповіла методист закладу на педагогічній раді, що відбулася нещодавно. За підсумками роботи над проблемною темою зроблено аналіз позитивних тенденцій роботи педагогів, враховано  недоліки та результати будуть оформлені у вигляді науково-методичної роботи методистом Боярчук Іриною Сергіївною. Разом з тим на засіданні методичної ради була обрана нова тема, над якою планує працювати колектив протягом наступного навчального періоду.

Основними напрямками методичної роботи колективу є оновлення змісту професійної освіти з врахуванням змін, що сталися у відповідних галузях та потреб замовників, вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду у освітньому процесі; використання нових педагогічних технологій навчання. Найбільш поширеною колективною формою методичної роботи в училищі є методичні комісії.  Керують ними компетентні  досвідчені педпрацівники, двоє з яких є призначеними саме на початку цього навчального року. Це педагоги: Шеменюк Наталія Володимирівна та Іванов В’ячеслав Леонідович, -  які активно включились в роботу і демонструють хороші результати.

В училищі працюють п’ять методичних комісій: суспільно-гуманітарних дисциплін, природничо-математичних дисциплін, залізничних дисциплін, будівельних дисциплін, класних керівників, вихователів, викладачів предмету «Захист Вітчизни» та викладачів  фізичної культури. Кожна методична комісія працювала за планом,  затвердженим директором. Плани методичних комісій підпорядковані єдиній методичній темі навчального закладу.

      Методичний кабінет – центр методичної роботи, де зосереджуються інформаційні, навчально-методичні, нормативні матеріали, матеріали передового досвіду педагогічних працівників, матеріали атестації, зразки плануючої та звітної документації, дидактичних, наочних матеріалів тощо. Педагоги училища постійно поповнюють матеріали методкабінету власними надбаннями.  Розроблено електронний підручник  «Охорона  праці в деревообробній промисловості»  (автори  - Шевчук Руслан Іванович та Бойко Лідія Григорівна), методичний посібник для учнів з професії «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Машиніст електровоза» «Механічна частина електровоза ВЛ80Т» (автор Іванов В’ячеслав Леонідович), відео посібник «Перлини Європи» (автор - Дрига Антон Лукич).  

       Продовжується практика публікацій методичних матеріалів педагогів училища у періодичній пресі. У журналі «Профтехосвіта» за серпень 2017р. опублікована стаття «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійної освіти»  Верещук Ольги Миколаївни.  У журналі за листопад 2017 року опубліковано матеріали Бойко Лідії Григорівни «Долікарська допомога при ураженні електричним струмом», а за грудень 2017 року подано розробку уроку з предмета «Технічне креслення» на тему: «Прямокутне проектування».

 

          Протягом року адміністрацією проводиться контрольне відвідування уроків та позакласних заходів педагогів згідно графіка, який складається двічі на рік. Ведеться контроль рівня успішності учнів відповідно до результатів директорських контрольних робіт, які аналізуються щосеместру та обговорюються на засіданнях методичних комісій та педагогічної ради.

       Також організовується взаємне відвідування уроків педагогами, на якому відбувається обговорення та аналіз кожного уроку, виділяються досягнення, вказуються недоліки та надаються конкретні рекомендації досвідчених педагогів.

Під час зимових канікул відбулись педагогічні читання. Теми були різноманітними та цікавими і стосувались актуальних питань удосконалення освітнього процесу в училищі та особистісного зростання педагогів.

Організовано роботу Школи молодого викладача, метою  якої є надання молодим педагогам методичної допомоги у подоланні труднощів в роботі, набуття практичних навичок, зростанні педагогічної майстерності.

Велика увага приділяється атестації педагогічних працівників. Складені перспективні плани підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників. На початку кожного навчального року розробляється графік проведення атестації, у якому розписані заходи та терміни їх проведення. Активно вивчається система роботи педагогів, які атестуються, шляхом відвідування відкритих уроків, виховних заходів, вивчення плануючої документації педагогів, рівня успішності учнів.

  Щорічно в училищі організовуються та проводяться предметні тижні та місячники з професій, в рамках яких проводиться  велика кількість різних заходів: відкриті уроки, конференції, позакласні заходи, КВК, конкурси, вікторини, тощо.

       Вагомих  результатів методичної та навчальної роботи досягнули наші педагоги у обласних заходах, а саме: ІІ місце у обласній олімпіаді з охорони праці посів учень 1 курсу на чолі з викладачем Бойко Лідіює Григорівною та ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненської області за професією «Столяр будівельний», який проходив на базі нашого навчального закладу, посів учень групи №12 на чолі з майстром виробничого навчання Павлюком Сергієм Васильовичем.

        Голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін  Шеменюк Наталія Володимирівна. брала активну участь у роботі обласної творчої групи викладачів природничих дисциплін при НМЦ ПТО, зокрема у розробці збірника матеріалів «Компетентнісно-орієнтовані завдання до уроків природничих дисциплін».

        Викладачі Корчинська Ольга Василівна, Флорак Назар Леонідович стали членами обласної творчої групи «Акме-час».  5 червня 2018 року взяли участь в обласній інтерактивній конференції особистісного зростання на тему: «Аксіологічний світогляд людини» методист Боярчук Ірина Сергіївна та викладач математики Корчинська Ольга Василівна.

         У Міжнародній науково-методичній Українсько-німецькій конференції «Нові концепції викладання у світлі інноваційних досягнень європейської дидактики вищої школи» у м. Київ  взяли участь Поліщук Наталія Андріївна, Аліксійчук Марія Іванівна та  Ковальська Руслана Султанівна. На сторінках збірника тез даної конференції опубліковано мою статтю у співавторстві з Боярчук Іриною Сергіївною за темою «Налагодження співпраці з міжнародними партнерами».

          В україно-польському проекті «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійної освіти» брала участь Верещук Ольга Миколаївна, за що отримала сертифікат Малопольського інституту.

       Викладач охорони праці Бойко Лідія Григорівна взяла активну участь в організації та роботі  Всеукраїнського вебінару для педагогічних працівників закладів профтехосвіти з теми «Використання електронних освітніх ресурсів, як засіб формування інформаційної компетентності учнів на уроках охорони праці».

       Методична робота сприяє росту педагогічної майстерності педпрацівників, вдосконаленню організації навчально-виробничого та виховного процесу, підвищенню рівня методичного забезпечення уроків.

 

 Важливою ділянкою навчально-методичної роботи є робота по підвищенню кваліфікації майстрів  виробничого навчання, яка  здійснюється   на заняттях  «Школи підвищення кваліфікації майстрів», під керівництвом старшого майстра Ковальчука Миколи Юхимовича.

Проводяться інструктивні наради, семінари-практикуми, відкриті уроки, обговорюються доповіді з методики, педагогіки, психології. Постійно  надається  практична допомога майстрам виробничого навчання при складанні робочих програм, планів уроків, проведенні індивідуальної роботи з учнями та їх батьками. Для покращення проведення уроків в майстернях встановлено мультимедійні проектори. Систематично здійснюється стажування майстрів виробничого навчання на підприємствах.

Виробнича практика випускних груп проходить, в основному, на структурних підрозділах Львівської залізниці. Завдяки співпраці з адміністрацією залізниці останнім часом більшість учнів проходить навчальну практику на штатних робочих місцях, що в свою чергу дає можливість в повному обсязі виконати  навчальні плани та програми залізничних і будівельних професій.

Надходження від практичної діяльності учнів за 2017 рік склали 425.9 тис грн., і це дало можливість значно удосконалити навчальну та матеріальну базу.

Кожного року в м. Київ проходить виставка «Сучасні заклади освіти», в якій   наш навчальний заклад є активним учасником. У березні 2018 року за роботу у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу» методиста Боярчук Ірини Сергіївни та викладача економіки Верещук Ольги Миколаївни наш навчальний заклад нагороджений срібною медаллю та дипломом.

 

Важливою ланкою освітнього процесу училища є виховна робота, спрямована на формування морально-духовної життєвокомпетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

У навчальному закладі було проведено ряд цікавих та різноманітних заходів, серед яких конкурс читців-декламаторів, мовно-літературний конкурс ім. Петра Яцика, брейн-ринг, презентації професій, конкурс «Хто кращий», виховні заходи. Проведено конкурси фахової майстерності з професій: «Слюсар», «Столяр» та «Маляр».

Учні училища брали активну участь в обласних конкурсах, а саме:

- в  обласному етапі конкурсу «Поліські пересмішники» - ІІІ місце;

- у конкурсі фоторобіт «Моя Україно!» взяли перші місця – в номінації «Жанрове фото» та в номінації «Архітектура», друге – в номінації «Експериментальне фото», ІІІ місця – в номінації «Натюрморт» та в номінації  «Флора і фауна»;

- конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»  наші учні отримали  одне 1-ше, п’ять 2-х місць та шість 3-х місць.

- взяли участь в обласному огляді-конкурсі читців-декламаторів та юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» (ІІ місце);

- взяли участь в обласній виставці-ярмарку робітничих професій;

- взяли участь в обласній конференції керівників та представників євроклубів;

- у квітні на базі нашого навчального закладу проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненської області за професією «Столяр будівельний», де наш учень виборов ІІ місце.

Цьогоріч наш навчальний заклад відвідало багато гостей, а також і ми мали змогу взяти участь у різноманітних візитах з обміну досвідом:

- я мав нагоду бути присутнім на зустрічі з Президентом України;

- делегація зі Здолбунівщини, в яку входив я, зробила візит до Волновахи;

- приймали делегацію Центрального комітету профспілки на чолі з Головою професійної спілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Андреєвим Василем Миколайовичем;

- приймали делегацію з Харківського професійного ліцею залізничного транспорту;

- відбулася зустріч з польськими меценатами;

- зустрічали офіційну делегацію з Волноваського району Донецької області;

- приймали гостей з м. Чернівці;

- відбулася трьохденна поїздка представників нашого навчального закладу в м. Харків.

Велика увага в нашому навчальному закладі приділяється роботі з правопорушниками. В усіх навчальних групах були проведені такі  виховні заходи щодо попередження  правопорушень та злочинів:

- «Дні дисципліни» та виховні години з питань попередження негативних проявів в учнівському середовищі;

- організовувались зустрічі з працівниками правоохоронних органів та районної служби у справах дітей, сім’ї та молоді;

-  проведено тиждень правової освіти та виховання;

- у бібліотеці училища постійно діє виставка літератури на правову тематику;

- проводилася робота психологічною службою на чолі з психологом:  анкетування щодо виявлення учнів девіантної поведінки, тренінгові заняття;

 - налагоджено зв’язок з інспектором з ювенальної превенції та складено план спільних заходів щодо профілактики правопорушень та злочинів;

- організовано виступ інспектора з ювенальної превенції на загально-училищних батьківських зборах «Про стан та заходи по запобіганню злочинності та правопорушень в районі серед неповнолітніх в 2017-2018 н.р.».

Робота учнівського самоврядування надає педагогічному колективу всілякої допомоги у організації освітнього процесу та зобов’язує учнів до самоорганізації. На посаду голови Ради учнівського самоврядування був обраний учень групи №9 Ленчук Іван, який брав участь в роботі обласної конференції лідерів та мав змогу себе презентувати.

Проводились традиційні масові позаурочні заходи, а саме: фестиваль колядок та щедрівок, «У пошуках нових зірок», КВК з охорони праці, «Андріївські вечорниці» та ін. Проводяться рейди-перевірки стану кімнат у гуртожитку. Налагоджено випуск училищної газети «Лідер», постійно  оновлюється інформація на сайті училища. В рамках проведення акції «Сильні духом» рада учнівського самоврядування зібрала кошти на придбання безпілотника та теплого одягу для воїнів АТО. Ці кошти передали місцевим волонтерам. До Дня вишиванки організовано флешмоб «Одягни вишиванку!».   

 Цікавим та насиченим протягом навчального року було спортивне життя училища. Протягом навчального року було проведено цілий ряд внутрішніх та обласних спортивних заходів:

-         День бігу;

-         спортивне свято, присвячене Дню фізичної культури та спорту України;

- участь в обласній спартакіаді серед закладів профтехосвіти (шахи – І місце; теніс (хлопці) – І місце, теніс (дівчата) – ІІІ місце);

- з п’ятим місцем повернулася збірна майстрів малої ракетки Рівненської області з м. Чернівці, де стартувала спартакіада України серед закладів професійної освіти;

- учень групи №13 Віталій Смочек, став абсолютним переможцем турніру з важкої атлетики, показавши в сумі двоборства результат 275 кг;

- з першим місцем повернулись хлопці зі змагань з загально-фізичної підготовки, що проходили в м. Рівне в рамках спартакіади Рівненської області серед закладів професійної освіти;

- з першим місцем повернулася з зонального турніру, який проходив в м. Володимирець, збірна училища з міні-футболу; 

- посіли ІІ місце в Обласній спартакіаді з міні-футболу;

- наші учні (Хмарук Володимир та Деревенько Вадим) потрапили до складу збірної та мали можливість захищати честь Рівненської області на Всеукраїнських змаганнях в м. Харків;

- взяли участь у завершальному етапі спартакіади області серед закладів професійної освіти – легкоатлетичному кросі, де зайняли І місце;

- наші легкоатлети захищали честь Рівненщини на заключному етапі Всеукраїнської спартакіади серед закладів ПО в м. Дніпро. Рівненська область в спартакіаді України серед закладів професійної освіти в цьому році посіла друге місце.   

     

У навчальному закладі працює 4 гуртка художньої самодіяльності:

- Народний хоровий колектив;

- Гурт естрадної пісні «Мереживо»;

- Народний духовий оркестр;

- Народний оркестр народних інструментів.

Результатом творчої роботи художніх колективів є:

- організовано урочистий концерт, присвячений Дню працівників освіти;

- урочистий святковий концерт «Нам 140! Ми досвідчені та сучасні!» з нагоди святкування ювілею училища;

- гурт колядників «Різдвяні передзвони» виступив переможцем в обласному етнофестивалі «Вифлеємська зірка»;

- відбувся звітний концерт художніх керівників на всеучилищних батьківських зборах;

- взяли участь в обласному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні «Поліська Січ», де посіли ІІІ місце;

- вокальний гурт «Яскраві барви» брав участь в обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва "Поліський краю дорогий...".

    Належна увага приділяється і роботі в гуртожитку. У жовтні проводився конкурс на краще облаштування учнівської кімнати, в якому було визначено і нагороджено кращі кімнати на поверхах. Цьогоріч наш гуртожиток брав участь у обласному конкурсі у категорії «Гуртожиток професійно-технічного навчального закладу, у якому створено найкращі житлово-побутові умови для проживання учнів», але поза конкурсом, так як минулого року ми посіли І місце.

 

         За період 2017-2018 навчального року проводились закупівлі будівельних матеріалів, миючих засобів,  матеріалів для виготовлення меблів, м’якого інвентарю, а саме - 80 матраців в гуртожиток училища на суму 62 тис. грн.;

 70 наматрацників на суму 18 тис. грн.,  передплата періодичних видань.

         Придбано в гуртожиток 2 електроплити, 2 холодильники, 1 душова кабінка. Виготовлено 7 віконних блоків на будівельній базі, які на даний час встановлюються.

   На стадії завершення знаходиться ремонт 3-х кабінетів вихователів, коменданта, кімнати вахтерів. Проведено ремонтні роботи: шпаклівка, поклейка шпалер, укладання ламінату на підлогу. Побілено та пофарбовано кліткові сходи, панелі з 1-го по 5-ий поверхи гуртожитку.

     Здійснено ремонтні роботи у кабінеті військової підготовки. Продовжуються ремонтні роботи по облаштуванню кабінету для навчання учнів за впровадженою цього року новою професією – перукар. Проведено ремонт механічної майстерні. Здійснюється облаштування майданчика між тиром та майстернею.  

Постійно підтримується в належному санітарному  та естетичному стані територія нашого навчального закладу.

 

         На все це було витрачено – 478,2 тис. грн. З них:

-         за рахунок власних надходжень – 371,1 тис. грн.

-         за рахунок  благодійних внесків – 107,1 тис. грн.

         Виконання плану виробничої  діяльності, надходження за надані послуги, виготовлення  продукції для власних  потреб та прибутки від виробничої практики, виробничого навчання на підприємствах склали:

за 2017 рік - при плані 150 тис. грн. отримано 698,8 тис. грн.

за 2018 рік - при плані 272 тис. грн. отримано 350,8 тис. грн.

 

         Ці досягнення – результат творчої діяльності педагогів училища і безумовно вдало організованої управлінської роботи в нашому навчальному закладі. Орієнтуючись на гуманізацію навчання, на формування особистості учня, визнання її цінності та необхідності для сучасного суспільства, ми насамперед повинні пам’ятати, що вона формується особистістю самого педагога. Тому необхідно створити всі умови для росту професійної майстерності педагога, на що і спрямовується моя робота.

Copyrights ©2021 by ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"