Міжнародна співпраця
Двосторонній союз залізничників
На сучасному етапі розвитку освіти одним з пріоритетних напрямків є тенденція міжнародних відносин. Саме завдяки цьому 11 грудня 2009 року на базі Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту був підписаний двосторонній Договір між навчальними закладами України та Польщі.
Українську сторону представляв директор Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту ШЕВЧУК Руслан Іванович. Очолював польську делегацію, до складу якої входили начальник відділу ради Білоподлянського повіту Люблінського воєводства Марінна ТУМІЛОВИЧ та заступник директора об’єднання Сюзанна ТАРНОВСЬКА, директор Об’єднання шкіл ім. Владислава Станіслава Реймонта в Малашевичах Мечислав РОМАНЮК.
Двосторонній Договір передбачає співпрацю в області освіти, навчально-методичної діяльності, культури та спорту.
Програма співпраці охоплює різні сфери педагогічної та виховної діяльності:
- взаємообмін учнями та працівниками;
- розширення та поглиблення знань з історії культури українського та польського народів;
- організацію спільних позаурочних заходів та спортивних змагань;
- обмін досвідом з проблем сучасної молоді;
- взаємообмін поглядами та досвідом з питань дидактики та виховання;
- проведення профорієнтаційної роботи серед молоді;
- вивчення та узагальнення досвіду професійної підготовки молодих спеціалістів в навчальних закладах.
Метою співпраці є зближення, розширення та поглиблення знань в різних сферах освітньої діяльності навчальних закладів, які підписали даний Договір.
Так, як ця подія мала величезне значення не лише для Здолбунівського ліцею, а й для всіх навчальних закладів Рівненської області, гостями підписання були начальник Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Іван Васильович ВЄТРОВ та заступник начальника Управління, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Миколайович КОРЖЕВСЬКИЙ, які висловили щиру підтримку ініціативи директорів по зближенню та співпраці між навчальними закладами двох держав.
Неординарним було заключення Міжнародного Договору і для Здолбунівського району. Під час підписання був присутній перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Васильович БАНДЮК.
На зустрічі панувала атмосфера доброзичливості, взаємоповаги та взаєморозуміння.
Програма перебування іноземної делегації на українській землі передбачала зустріч з педагогічними працівниками Здолбунівського ліцею, огляд навчально – виробничої бази, концерт колективів художньої самодіяльності ліцею, екскурсію вулицями Здолбунова та Рівного, поїздка у Острозьку академію м. Острог та ін. Гості висловили щиру подяку організаторам зустрічі та господарям. І вже на січень 2010 року запросили українську делегацію на випускний бал у Польщу.
Niech zyje Bal, bo to zycie to bal jest nad bale…
У рамках міжнародної співпраці 22 січня 2010 року делегація ліцею у складі директора Шевчука Р.І., заступника директора з НВР Поліщук Н.А. та викладача Ковальської Р.С. відвідала школу ім. Вл. Ст. Реймонта в Малашевичах республіка Польща. Очолював делегацію начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Рівненської обласної державної адміністрації Петро Миколайович Коржевський.
Делегація була запрошена на святкування випускного балу «Стоднівки», саме стільки часу залишається випускникам на підготовку до здачі останнього державного іспиту. Хоч на вулиці тріщали справжні січневі морози, у залі панувала атмосфера тепла і доброзичливості.
Зала вбрана у античному стилі. Навколо Колізей, колісниці з легіонерами, давні римські колони та розписи. Усе спонукало до піднесеного відчуття та романтичного настрою. А особливо справжній полонез, яким розпочався бал, у виконанні тридцяти пар випускників. Не попелюшками відчували себе присутні, адже годинник сповістив про закінчення балу лише о шостій годині ранку. Усі: учні, батьки та запрошені гості не залишились без уваги чи в поганому настрої.
Співпраця з поляками
Одним із важливих напрямків розвитку Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту є налагодження співпраці із закордонними колегами. Адже міжнародна співпраця дає можливість обміну досвідом, методами навчання та новітніми сучасними технологіями.
Здолбунівський ліцей уже має досвід міжнародних відносин: 11 грудня 2009 року був підписаний трьохсторонній договір між навчальними закладами України, Польщі та Білорусії. На початку цього навчального року, а саме з 12 по 15 вересня, у Здолбунівському ПЛЗТ перебувала делегація із Об’єднання шкіл технічних ім. Станіслава Лема в Сквєжині з метою налагодження співпраці.
До складу делегації ввійшли:
Божена Каськув – директор Об’єднання шкіл технічних ім.Лема; Агнешка Голембська – заступник директора; Анджей Габріельов – директор професійно-технічного центру; Анджей Гавронський – вчитель інформатики; Максиміліан Янковський – вчитель спеціальних дисциплін; Нела Чорнобиль – вчитель англійської мови.
Метою візиту стало розширення та поглиблення знань в різних сферах діяльності навчальних закладів Польщі та України, про що засвідчив договір про міжнародну співпрацю, підписаний сторонами в особах директора Здолбунівського ПЛЗТ Шевчука Руслана Івановича та директора Об’єднання шкіл технічних ім. Станіслава Лема Божени Каськув.
Програма співпраці охоплює різні сфери педагогічної та виховної діяльності:
- взаємообмін учнями та працівниками;
- розширення та поглиблення знань з історії культури українського та польського народів;
- організацію спільних позаурочних заходів та спортивних змагань;
- взаємообмін поглядами та досвідом з питань дидактики та виховання;
- проведення профорієнтаційної роботи серед молоді;
- вивчення та узагальнення досвіду професійної підготовки учнів двох навчальних закладів.
Під час підписання угоди були присутні, крім учасників делегації та адміністрації ліцею, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Луцьку Кароліна Голубієвська; голова Здолбунівської районної ради Тимощук Василь Олексійович та голова Здолбунівської районної адміністрації Шуль Віталій Степанович.
Програма перебування іноземної делегації на українській землі передбачала екскурсію навчальним закладом, перегляд фільму про ліцей, ознайомлення з будівельною базою, «круглий стіл» за участю заступника начальника управління, начальника відділу професійно-технічної і вищої освіти Коржевського Петра Миколайовича, зустріч з колективом, концерт гуртків художньої самодіяльності, поїздку до міста Остріг (екскурсії Острозькою академією та музеями), проведення Дня фізичної культури та спорту.
Візит до Польщі
З 18 по 21 грудня делегація від Здолбунівського ліцею у складі директора ліцею Шевчука Р.І., заступника з НВР Баюн О.В. та викладача інформатики Трало О.В. на чолі із заступником начальника управління, начальником відділу професійно-технічної і вищої освіти Коржевським Петром Миколайовичем побували в Об’єднанні шкіл технічних імені Станіслава Лема в м. Сквіжині. Візит проходив у рамках підписаної угоди про співпрацю і мав на меті ознайомлення з культурою та традиціями закладу та міста, обмін досвідом з питань навчання та виховання підростаючого покоління.
Почесних гостей урочисто зустріли хлібом-сіллю на ранковій лінійці, далі — ознайомлення з матеріально-технічною базою закладу, зустріч із мером та директорами шкіл міста. В ході зустрічі місцева влада презентувала рідне місто та запропонувала перспективи співпраці не лише між закладами, а й між районами.
У цікавій та незвичайній формі пройшла зустріч із колективом: напередодні великого християнського свята Різдва Христового українським колегам підготували сюрприз — святкову Різдвяну вечерю. Учні подарували інсценізацію народження Сина Божого та колядки. А гості мали змогу скуштувати традиційних польських страв та долучитися до традицій, обмінявшись оплатками — давній звичай ділитися хлібом насущним із побажаннями добра ближньому у Новому році. Тоді ж директора ліцею та заступника запросили до складу журі, яке оцінювало вміння учнів сервірувати та прикрашати різдвяні столи.
Побачити та захопитись красою Польщі делегація з України мала можливість, відвідавши одне з найстаріших міст — Познань, засноване в ІХ столітті, яке зараз є великим культурним центром Польщі. Побували у перлині ранньоготичної архітектури — катедрі Святих Петра і Павла (Х—ХV ст.ст.). А на центральній площі міста — Ринковій —разом з численними місцевими жителями й туристами чекали, як в полудень під дзвін курантів на ратуші з’являється символ Познані — двійко козенят, що буцаються ріжками — за місцевою легендою козенята колись врятували місто від пожежі, вчасно розбудивши його жителів своїм буцанням.
Та найбільше позитивних вражень отримали від прогулянки нічним Берліном. Були в захопленні від Бранденбурзьких воріт, які увінчує шестиметрова бронзова квадрига, якою управляє богиня перемоги Вікторія. Сфотографувалися біля Берлінської стіни, яка із 1961 і по 1989 відокремлювала Західний Берлін від Східного та біля знаменитої будівлі Рейхстагу. Побували на Потсдамській площі, яка є однією з найнавантаженіших площ у Європі і напередодні Різдвяних свят майорить вогнями численних ялинок, казковими персонажами та туристами.
До ліцею привезли у серцях вогник різдвяної зіроньки, який запалили разом із польськими колегами, та сподівання, що наступний візит учнів буде таким же плідним і захоплюючим.
Здолбунів |
Погода на 10 днів від sinoptik.ua