Зміст діяльності учнівського самоврядування

Головним завданням учнівського самоврядування є формування й розвиток соціально активної, гуманістичної спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної свідомості.
 
У ДНЗ "Здолбунівське ВПУЗТ з 2007 року працює Рада учнівського самоврядування. Процес керівництва відбувається безпосередньо за допомогою старостату.
 
Староста повинен давати приклад для своєї групи, гарно вчитися, бути відповідальним і старанним. Це людина, яку слухають і поважають, яка бере активну участь в житті училища. На святковій лінійці кожному старості вручається значок, що символізує його посаду. Створена рада старост груп, яка називається старостатом. Головним завданням представників учнівського старостату є: формування і розвиток соціально-активної глибоко усвідомленої громадської позиції з почуттям національної самосвідомості. Головною метою кожного представника старостату, і учнівського самоврядування зокрема, є самопізнання і самовдосконалення самого себе, бо лише така людина може досягти поставленої мети. Учні колективу збираються щотижня і вирішують проблеми, які є актуальними на даний час, проводять бесіди з учнями, які порушують статут нашого закладу.
 
Раз на тиждень всі старости зустрічаються на старостаті і обмінюються своїми думками, щодо заходів, які будуть відбуватися в училищі: дискотек, концертів, змагань тощо. А також розповідають, які є порушення в групі, і старости загальними зусиллями вирішують, як їх усунути.
 
Староста повинен знаходити компроміс у конфліктних ситуаціях, які виникають у групі. Допомагати своїй групі, брати активну участь в житті училища і бути лідером.
 
Зустрічаючись, старости груп вирішують питання щодо успішності, поведінки учнів кожної групи під час уроків та на перервах.
 
Також вирішують питання щодо зовнішнього вигляду учнів – носіння форми. Тому, що усі учні ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту" кожного дня повинні бути одягнені по формі. Форму перевіряють щодня. Щоб бути зразковим учнем, кожен повинен мати хороші оцінки. За неуспішність або неатестованість учнів викликають на старостат. Їм дають певний термін на виправлення оцінок, якщо учень до встановленого терміну не виправив оцінок, то старостат висуває для адміністрації пропозицію про його відрахування.
 
Велику роль в училищі відіграє дисципліна. У старост групи є рапорт, куди записують порушників дисципліни. Якщо учень тричі за тиждень записаний у рапорті, його викликають на старостат і карають тижневим прибиранням території навчального закладу чи кабінету, де він порушував дисципліну.
 
Староста обов’язково повинен дотримуватись правил, виконувати свої обов’язки, тому що староста, в першу чергу – це голова групи.
 
Актуальність мети та завдань старостату, та учнівського самоврядування зокрема, полягає у керуванні учнівським колективом з середини, на рівні дружніх стосунків і наданні педагогічному колективу всілякої допомоги у організації навчально-виховного процесу.
 
Голова учнівського самоврядування
організовує та коригує роботу усіх секторів ради
 
Культурно-масовий сектор
 
Культурно-масовий сектор займається питаннями організації та проведення загальноучилищних заходів, тематичних вечорів, спартакіад, відкритих виховних годин, виставок, конкурсів та ін.
 
У перші дні навчання було залучено учнів у гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, лекторії, клуби за інтересами.
 
На засіданні Ради самоврядування було висловлено пропозицію організовувати вечори відпочинку для молоді. Тепер раз у місяць проводяться такі вечори, і культурно – масовий сектор бере безпосередню участь у їх організації та проведенні.
 
Представники цього сектору не стоять осторонь жодного свята чи події, що відбувається в училищі Так, за участю культурно-масового сектору в училищі були проведені виставки квітів та писанок, Андріївські вечорниці, спартакіада імені Петра Гродського, День св. Валентина, свято «Наймиліша жінка», КВК у рамках тижня з охорони праці, виховні години Шевченківського тижня, «1 квітня – брехня всесвітня» та багато інших цікавих і веселих заходів.
 
Андріївські вечорниці
 
Міс училища
 
Різдвяні дзвіночки
 
Навчально-виробничий сектор
 
Навчально-виробничий сектор створений для співпраці з адміністрацією училища, викладачами, класними керівниками, майстрами в/н з метою покращення навчання учнів та підвищення рівня їх професійної майстерності, сприяння розвитку інтересів до вивчення предметів загально-освітнього та професійно-технічного циклу. Члени сектору слідкують за рівнем успішності в групах, для цього регулярно проводились рейди перевірки виконання учнями домашніх завдань. Вивчаються причини неуспішності та виносяться пропозиції щодо їх усунення. Члени сектору слідкують за відпрацюванням учнями тем пропущених предметів чи виробничих занять.
 
Члени навчально-виробничого сектору допомагають викладачам у проведенні предметних тижнів, позаурочних заходів, залучають учнів до оформлення комплексно-методичного забезпечення уроків, до роботи в гуртках, олімпіадах. Так, цього року у рамках Шевченківського тижня членами сектору надана допомога викладачам-філологам в організації та проведенні конкурсу читців-декламаторів, конкурсу на кращий прозовий твір за творчістю Т.Г. Шевченка, під час тижня охорони праці — в організації та проведенні вікторини на визначення кращого знавця охорони праці та конкурсу на кращий реферат.
 
Тиждень спецдисциплін залізничних професій
 
Тиждень суспільних дисциплін
 
Сектор дисципліни та порядку
 
Сектор дисципліни та порядку створено з метою допомоги педагогічному колективу училища у забезпеченні належної дисципліни у навчальному закладі, дотримання учнями правил поведінки, внутрішнього розпорядку в гуртожитку, організації чергувань в навчальних кабінетах, майстернях, лабораторіях та на території училища.
 
Представники сектору постійно присутні на засіданнях Ради профілактики закладу, де проводяться бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття чи порушують поведінку. Члени сектору дисципліни та порядку щовечора проводять рейди по території училища для запобігання негативної поведінки учнів, попередження правопорушень та злочинів, рейди перевірки дисципліни в гуртожитку.
 
Сектор дисципліни та порядку веде пропаганду здорового способу життя. Для цього організовано тісну співпрацю з представниками районної молодіжної організації «Свобода». Члени організації проводять у гуртожитку цікаві лекції, тренінги, бесіди. Теми різноманітні: «Як чесно заробити гроші», «Жінка – берегиня роду», «Живий товар», «Шкідливі звички», «Молодь проти наркотиків», «Тютюн – задоволення чи смерть?» та ін.
 
Така робота сектору у навчальному закладі зобов’язує учнів до самоорганізації, дотриманні правил поведінки, дисципліни та порядку.
 
Житлово-побутовий сектор
 
З перших хвилин перебування учнів в училищі допомогу їм надають члени житлово-побутового сектору. Вони допомагають адміністрації у поселенні учнів у гуртожиток. Житлово-побутовий сектор тісно співпрацює з Радою гуртожитку та старостами поверхів. Разом вони проводять рейди перевірки санітарного стану житлових кімнат, умов проживання учнів у гуртожитку. Результати перевірок щоденно зазначаються в «Екрані санітарного стану» та розміщуються на кожному поверсі.
 
Представники сектору надають допомогу в естетичному оформленні житлових кімнат, холів, кімнат самопідготовки, побутових приміщень.
 
Разом з представниками адміністрації сектор долучається до конкурсу на кращу кімнату гуртожитку, який відбувається у жовтні.
 
Постійно представниками сектору проводиться робота з пропаганди збереження учнями державного майна, організації та контролю чергування на поверхах гуртожитку. Усі питання та пропозиції розглядаються на зборах Ради гуртожитку та доводяться до відома адміністрації.
 
Житлово-побутовий сектор створений для допомоги у забезпеченні учнів належними умовами проживання, контролю за дотриманням учнями правил поведінки проживання в гуртожитку, проведення роз’яснювальної роботи щодо обов’язків та прав учнів.
 
Інформаційний сектор
 
Інформаційний сектор створений для допомоги у висвітленні усіх подій, що відбуваються у навчальному закладі у засобах масової інформації та на сайті.
 
Інформаційний сектор не лише допомагає учнівському профспілковому комітету в оформленні училищної газети «Лідер», а й подає інформацію про проведення загально-училищних свят, конкурсів, виставок, спартакіад у районні газети «Нове життя» та «Дзеркало Здолбунівщини».
 
Крім того, члени сектору на шпальтах училищної газети самі організовують конкурси.
 
Сектор надає допомогу в оформленні стінгазет у рамках тематичних предметних тижнів з охорони праці, хімії, української мови, спецдисциплін.
 
Інформаційний сектор є дзеркалом, яке не соромиться показувати як позитивні, так і негативні сторони життя в училищі.
Copyrights ©2021 by ДНЗ "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"