Сучасні українська молодь має досвід навчатися у важких умовах російсько-української війни. Політична ситуація внесла свої корективи в освітній простір. Такі зміни впливають і на трансформацію ринку праці, створюючи нові вимоги до професійних компетенцій. До останніх все частіше відносять так звані «soft skills» – це ті здібності та навички, які відповідають за наше соціальне життя та допомагають ефективно співпрацювати з іншими людьми. Щодо soft skills фундаментально висловився Ілон Маск: «Загалом люди отримують задоволення від взаємодії з іншими людьми. Якщо ви працюєте над проєктом, до якого залучено команду, то вміння взаємодіяти надважливе, а спілкування з іншими найголовніший челендж».
Цілий комплекс надпрофесійних навичок soft skills, серед яких уміння спілкуватися, працювати в команді, переконувати, вирішувати проблеми, приймати рішення, керувати своїм часом, критичне мислення, креативність найбільш актуально розвивати в освітньому процесі.
Історична наука є однією з тих дисциплін, під час вивчення якої кожен здобувач освіти може розвинути та поглибити свої soft skills навички.
Саме такі гнучкі навички формували здобувачі групи №15 на уроці всесвітньої історії, створюючи мудборд на тему «Міжнародні відносини у ХХ - ХХІ ст.»
Викладач за випадковим розподілом сформував робочі групи, це дозволило уникнути творення груп з друзів та забезпечило різноманітність у групах та сприяло кращому обміну думками, ідеями та знаннями. Лідер кожної групи жеребкуванням обирав тему мудборда, який група мала підготувати, використовуючи різні джерела та матеріали. Пізніше всі підготовлені «дошки» були об’єднані у спільний історичний мудборд, а команди по черзі презентували себе та демонстрували свої напрацювання, ділились отриманими знаннями.
Створення мудбордів у межах навчального процесу дозволяє не лише розкрити творчий потенціал здобувачів освіти, а й узагальнити їхні знання з теми, допомогти поглянути на вивчений матеріал із іншого боку та просто приємно провести час.