Стежками Острога
Група здобувачів освіти №18, майбутні залізничники, відвідали Острозький краєзнавчий музей – найдавніший музейний заклад Рівненщини! Замок в Острозі вважається однією з найцікавіших історико-архітектурних пам’яток всієї Волині. Екскурсія таємними ходами, цікаві експозиції занурюють у часи середньовіччя доби князів Острозьких - найбагатших магнатів Речі Посполитої, покровителів культури та науки, захисників православ'я.
Острозький замок стоїть на вершині 20-метрового пагорба. Особливим є те, що він являється єдиним в Україні і Східній Європі житловим замком XIV ст., який зберігся до наших днів і який має донжон (головна і найкраще укріплена вежа, водночас житлова і оборонна частина замку) – найдавнішу кам’яну споруду Замкової гори, Острога і всієї Рівненщини.
На території музею розташований Богоявленський собор,а точніше точна копія відбудованого храму XV-XVI ст. Його унікальність полягає не лише у сакральному значенні, а й в оборонній спроможності. У нижній частині збереглись бійниці, зверху – уступи для вартових, а товщина стін храму сягає 3 м. Позолочені бані, розкішний іконостас, стіни в розписах – те, що одразу привертає увагу.
Наступним пунктом екскурсії був Музей книги та друкарства. Він розташований в унікальній історичній споруді — Луцькій надбрамній вежі типу барбакан, збудованій у XVI столітті. Вежа стоїть на невеликому пагорбі, звідки відкривається панорама на весь Острог. Фонди музею нараховують майже п’ять тисяч книг, серед яких понад сто рукописів та півтори тисячі стародруків - книги, виготовлені вже на верстаті починаючи з середини XV століття (коли виникло друкарство) і до початку XIX ст. Головним експонатом є Острозька Біблія (1581 р.). У Музеї книги та друкарства здобувачі освіти побачити верстат на кшталт того, за яким друкував свої книги Іван Федоров, а також муляж старого монаха, що пише, сидячи за столом, і вже сучасну інтерактивну книгу. Сподобалась і шкільна парта, за якою можна відчути себе студентом Острозької академії. За цією партою охочі мали нагоду написати пером відгук про музей та свої враження.
І хоч на дворі маросив осінній дощ, на завершення подорожі екскурсанти зупинились у мальовничому лісі Рівненщини щоб випити гарячого чаю та кави, обговорити побачене.
Науковцями доведено, що подорожі — один з найважливіших факторів відмінного самопочуття і міцного здоров'я людини. А у новому колективі це і можливість поспілкуватися, побачити красу нашої Батьківщини, подивитися на життя «свіжим поглядом», надихнутися, розширити горизонти і просто стати щасливішим!